بسیجیان سازماندهی شده غیردانشجو، در تشییع جنازه شهید ژاله دانشگاه هنر را قرق کردند

دبیر انجمن اسلامی دانشگاه هنر در گفت‌وگو با خبرنگار کلمه از حضور گسترده بسیجیان غیر دانشجو در محوطه این دانشگاه در صبح روز چهارشنبه ۲۷ بهمن خبر داد، به طوری که دانشجویان و دوستان شهید صانع ژاله، مظلومانه به کنار دیوارها رانده شده اند و در عین حال برخی از بسیجیان سعی در تحریک دانشجویان برای ایجاد درگیری دارند.

به گزارش کلمه، امروز – چهارشنبه ۲۷ بهمن – قرار بود پیکر صانع ژاله، اولین شهید راهپیمایی ۲۵ بهمن، از مقابل دانشگاه هنر تشییع شود. اما از سویی بسیجیان از قبل نشان داده بودند که بنای مصادره‌ی هویت این شهید سبز را دارند، و از سوی دیگر دانشجویان هم اعلام کرده بودند که چنین کاری را بی‌شرمانه می‌دانند و در مقابل آن خواهند ایستاد.

در گفت‌وگو با سجاد رضایی، دبیر انجمن اسلامی دانشگاه هنر، از مراسم حکومتی تشییع جنازه شهید صانع ژاله در دانشگاه هنر جویا شدیم. رضایی به خبرنگار کلمه گفت: امروز از ساعت شش صبح، نیروهای بسیج و لباس شخصی از خارج از دانشگاه به تعداد بسیار زیاد و غیرمنتظره ای به داخل دانشگاه آورده شده بودند، به گونه ای که دهها اتوبوس نیروهای بسیج و غیر دانشجوی دانشگاه هنر تا ۸ صبح تمامی محوطه دانشگاه را قرق کردند و با بالا گرفتن پلاکاردها و پوسترهایشان و سر دادن شعارهایی علیه رهبران جنبش سبز، فضای دانشگاه را کاملا دگرگون کردند.

یکی دیگر از دانشجویان حاضر در دانشگاه هنر هم در تشریح وضعیت کنونی محوطه‌ی دانشگاه می گوید: دانشجویان هنر در حاشیه حیاط دانشگاه و کنار دیوارها ایستاده اند و نظاره گر جمعیت غریبه ی کثیری هستند که به نام دانشجو در دانشگاه حاضر شده اند.

او می گوید: این جمعیت بسیجی با شعارهای توهین آمیز و فحاشی به رهبران سبز و نزدیک کردن پلاکاردها به دانشجویانی که کنار دیوار ایستاده اند، سعی در تهییج و تحریک دانشجویان به مقابله و ایجاد درگیری در سطح دانشگاه را داشتند که تاکنون با هوشمندی دانشجویان و سکوت و واکنش نشان ندادن به رفتارهای نامتعارف آنها، نیروهای بسیج نتوانسته اند به خواسته شان برای ایجاد و تنش و آشوب دست یابند.

دبیر انجمن اسلامی دانشگاه هنر، که پیش تر خبر برگزاری مراسم گرامیداشت شهید ژاله را در محوطه دانشکده کاربردی دانشگاه هنر در ساعت ۱۲ تا ۲ ظهر داده بود، با نگرانی از شرایط ناامن دانشگاه ابراز امیدواری می کند که با ترک دانشگاه از سوی این جمعیت غریبه و غیر دانشجو، در ساعت ۱۲ امکان برپایی مراسم دانشجویان و دوستان شهید ژاله مهیا شود.

رضایی می گوید: بسیاری از دانشجویان با دیدن وضعیت حاکم بر دانشگاه، از آنجا خارج شدند تا بعد از ساعت ۱۲ و برای مراسمی که به دعوت انجمن اسلامی و شورای صنفی دانشگاه برگزار می شود، حضور به هم رسانند.

از سوی دیگر برخی از دانشجویان مطلع از وقایع شب گذشته در مسجد ارک تهران گزارش می دهند. دانشجویی می گوید: دیشب تعداد زیادی از نیروهای بسیج در مسجد ارک تحصن کرده بودند و خواستار اعدام موسوی و کروبی شدند. در این مجلس، حاج منصور ارضی تهییج جمعیت را برعهده داشت. شاهدان می گویند صبح امروز هم نیروهای متحصن در مسجد ارک با اتوبوس ها و ماشین های دولتی به دانشگاه هنر انتقال داده شده اند تا جمعیت فراوانی در دانشگاه فراهم شود.

مراسم حکومتی تشييع پيکر شهید صانع ژاله در میان تدابير شديد امنيتی

امروز شرکت کنندگان در مراسم دولتی تشييع پيکر “صانع ژاله” با اتوبوس و موتور در حالی که از طرف تعداد بسيار زيادی از نيروهای يگان ويژه حمايت می شدند در جلوی در دانشگاه هنر تهران تجمع کردند.

به گزارش گویا نیوز، بنا به مشاهدات عينی از ساعت ۸ صبح تعدادی اتوبوس که برخی از آن ها پلاک های مربوط به ارگان های نظامی داشتند با اسکورت خودرو های بنز الگانسی که بر روی آن نوشته شده بود” نيروی ويژه پاسداران انتظامی” به طرف دانشگاه هنر در حال حرکت بودند. چهار راه ولی عصر به وسيله ی جرثقيل متعلق به پليس راهنمايی و رانندگی بسته شده بود و اجازه حرکت به خودرو های شخصی و تاکسی و اتوبوس های شرکت واحد به سمت شمال چهار ولی عصر را نمی دادند. همچنين تعداد زيادی نيرو های يگان ويژه با تجهيزات کامل در پيادهرو هيا چهار طرف ولی عصر آرايش نظامی گرفته بودند. در اين بين به جز مواردی که چند دسته موتور سوار با حمل عکس هايی از رهبر جمهوری اسلامی و رئيس دولت جمهوری اسلامی با سروصدای زياد در حال ويراژ دادن در خيابانی خالی از خودرو ولی عصر بود تحرک ديگری مشاهده نشد.

در اين حال تعدادی در حدود ۲۰۰-۳۰۰ نفر از بسيجيان در حالی که دور تا دور آنان نيروی های يگان ويژه آرايش گرفته بودند در جلوی درب اصلی دانشگاه هنر مشغول شعار دادن بودند. چندين وانت متعلق به سازمان بسيج مستضعفين نيز تدارکات لازم را از جمله پلاکارد- پرچم-پارچه نوشته- مواد خوراکی و آشاميدنی در محل حاضر کرده بود. نکته جالب آن که تعداد زيادی پرچم و پلاکارد در پشت وانت ها باقی مانده بود. چون تعداد شرکت کنندگان به مراتب کمتر از تدارکات بود.
در خيابان بزرگمهر تعداد زيايد خودروی متعلق به يگان های ضد شورش سپاه و نيروی انتظامی پارک شده بود و تعداد بسياری از نيروی های نظامی و امنيتی خيابان بزرگ مهر به حالت آماده باش بودند. می توان گفت که تعداد نيرو های که با لباس رسمی نظامی و انتظامی و ضد شورش امروز در خيابان ها حضور داشتند حتی از تعداد بسيجيان و لباس شخصی ها به مراتب بيشتر بود.
در پياده رو های اطراف برخی از مردم و عابران پياده ايستاده بودند که هر از چندگاهی با تذکر نيروی های امنيتی مجبور می شدند حرکت کنند و محل را ترک کنند. همچنين گزارشات تاييد نشده ای از درگيری هايی بين دانشجويان معترض و بسيجيان در داخل دانشگاه هنر رسيده است. نکته قابل توجه ديگر آن که از بالای خيابان طالقاتی روند عادی زندگی جريان داشت تنها امر غير عادی کمبود اتوبوس ها و حضور پررنگ نيرو های يگان ويژه بود.
تا لحظه ی تنظيم اين خبر تنها حرکت ديگری که قابل ذکر است حرکت دسته های چندين نفره موتور سوار در خيابان ولی عصر و انقلاب و بعضا کريم خان بلوار کشاور است که با بی توجهی مردم عادی روبرو می شدند.
در همين حال از سوی دولت به همه‌ روزنامه‌نگاران خارجی در تهران اطلاع داده شده است که امروز اجازه ندارند در خيابان‌های گزارش و فيلم تهيه کنند.

از سوی دیگر دانشجویان دانشگاه هنر که برای تشییع جنازه صانع ژاله به دانشگاه رفته اند در حال حاضر با حمله افراد ناشناس در آمفی تآتر دانشگاه محبوس شده اند.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: