اعلام موجودیت سایت بانک اطلاعاتی شهدای جنبش سبز / صفحه حمایت از فیلم ” جدایی نادر از سیمین” در فیسبوک

جدایی نادر از سیمین” در طی 6 روز در تهران حدود 200 میلیون تومان در 24 سینما فروخته است و فروش این فیلم هم اکنون در روز حدود 50 میلیون تومان است و استقبال از این فیلم به نحوی است که بعضی سالن‌های سینما سانس فوق‌العاده برای آن در ساعات 2و 3 بامداد اختصاص داده‌اند همچنینی اکران این فیلم در شهرستان‌ها نیز به تازگی آغاز شده است.
جــرس: به کوشش جمعی از فعالان جنبش سبز، سایت اینترنتی بانک اطلاعات جنبش سبز مدتی است راه اندازی شده است و خبرهای مربوط به شهدای سبز را منتشر می کند. این سایت که تحت عنوان «سرخ سبز» و توسط سبزهای گمنامی از ایران، اروپا و آمریکا راه اندازی و اطلاعات شهدای جنبش سبز را گردآوری نمود، در بخشی از یادداشت اعلام حضورش آورده است:


“اینجا ایران است سی سال و اندی پس از حکومتی که به دلیل نداشته های مورد اعتراض مردم آن زمان، سرنگون شد و اینجا هنوز همان ایران است انگار. یک سال و اندی پیش پس از انتخابات مخدوش دهمین دوره ریاست جمهوری، جمع زیادی که هنوز آمار روشنی هم در اختیار نیست، در آن کشته شدند. نه در اثر سانحه رانندگی، حوادث طبیعی، دعوا و نزاع های خیابانی، قومی و قبیله ای و نه حتی در اثر وقوع جنگی تحمیلی. از قرار درست در روزهایی که عده ای دقیقا به نظرات رسمی حکومتی اعتراض داشتند و به آمار و ارقام و نظرات اعلام شده توسط آنها درباره ی انتخابات ریاست جمهوری دهم اعتمادی نداشتند و برای این بی اعتمادی دلایلی نیز داشتند، در خیابان ها و کوچه های شهر با گلوله و چاقو و باتوم و خودروی نیروی انتظامی و یا در زندان بر اثر شکنجه به قتل رسیدند. جسد ها تحویل داده نمی شدند و پس از آن هم اجازه هیچگونه مراسمی به خانواده ها داده نمی شد. جنازه ها گاهی شبانه دفن می شد، گاهی به نشان و دسته جمعی در بهشت زهرا و گاهی بعد از چندین ماه جنازه را تحویل خانواده های می دادند. خانواده های کشته شدگان تهدید و ارعاب شدند و می شوند به سکوت. عده ای سکوت کردند و عده ای دیگر نه. وعده ای هم پس از سکوت مجبور به پس گرفتن مصاحبه شدند و هنوز هم این فشارها کمر بسیاری از خانواده ها را به راستی شکسته است. آنچه روشن است عده ای جان دادند و آنانکه باید پاسخگو باشند نیستند و نه قاتلی و نه آمری دستگیر شده اند و عده ای دیگر به بهانه های دیگر دستگیر شدند و می شوند و از قرار دستگیرشدگان هم از جنس همان معترضین کشته شده هستند و قاتلینی که تازه توسط بسیاری از خانواده ها شناسایی هم شده اند کماکان در آزادی به سر می برند و اصرار خانواده ها برای دستگیری و محاکمه سعید مرتضوی و فرمانده نیروی انتظامی کماکان بی پاسخ است. هیچکس پاسخگو نیست!”

سایت سرخ سبز شامل بانک اطلاعاتی شهدای سبز و آخرین خبرها، مصاحبه ها و عکس و فیلم از آن ها و دارای امکاناتی جهت اعلام سالگرد ها و زادروز های شهدای جنبش سبز می باشد.
در این سایت اطلاعات بیش از ۱۵۰ شهید سبز گردآوری شده است و در بخشی از یادداشت آغاز به کار سایت آمده است:
“سرخ سبز، تمامی سبزها را فرامی خواند به همراهی، اطلاع رسانی و تکمیل خبر و اطلاعات کشته شدگان انتخابات خونین سال ۱۳۸۸. در این راه از تمامی خبرنگاران، تحلیل گران و فعالین سیاسی و اجتماعی نیز طلب یاری می کنیم.”
بر اساس اعلام گردآورندگان سایت به خبرنگار جرس، در حال حاضر و همچنان اطلاعات مربوط به شهدای جنبش در این سایت در حال تکمیل و به روزرسانی می باشد.

خبرنگاران سبز/جامعه/فرهنگ و هنر/ از دیگر رسانه ها:
فيلم تحسين شده اصغر فرهادی اين روزها در حالی در سينماهای ايران در حال اکران است که با فيلم حاميان دولت يعنی فيلم اخراجی ها از نظر تعداد سينمای نمايش دهنده، نيز در برابری قرار ندارد.جدايی نادر از سيمين، پنجمين اثر اصغر فرهادی در مقام کارگردان و به عقيده بسياری بهترين فيلم اين کارگردان است. فيلمی که تحسين منتقدين، داوران جهانی و تماشاگران داخلی و خارجی را بر انگيخته است و با کسب :
خرس طلايی بهترين فيلم از شصت و يکيمين جشنواره فيلم برلين.
خرس نقره ای بهترين بازيگر مرد برای گروه بازيگران مرد فيلم از شصت و يکيمين جشنواره فيلم برلين.
خرس نقره ای بهترين بازيگر زن برای گروه بازيگران زن فيلم از شصت و يکمين جشنواره فيلم برلين.
فيلمنامه فيلم قبل از توليد در جشنواره آسيا پاسيفيک جايزه گرفت.
سيمرغ بلورين بهترين فيلمنامه از بيست و نهمين جشنواره فيم فجر
سيمرغ بلورين بهترين کارگردانی از بيست و نهمين جشنواره فيم فجر
سيمرغ بلورين بهترين فيلم از نگاه تماشاگران از بيست و نهمين جشنواره فيم فجر
سيمرغ بلورين بهترين فيلم برداری از بيست و نهمين جشنواره فيم فجر
سيمرغ بلورين بهترين صدابرداری از بيست و نهمين جشنواره فيم فجر
ديپلم افتخار برای بازيگر مرد در نقش مکمل از بيست و نهمين جشنواره فيم فجر
ديپلم افتخار برای بازيگر زن در نقش مکمل از بيست و نهمين جشنواره فيم فجر، فارغ از مباحث سياسی اين روزهای ايران، فيلمی ارزشمند در سينمای ايران به شمار می رود.فرهادی در «جدايی نادر از سيمين» بار ديگر چون «درباره الی» تلاش کرده است تا از طبقه متوسط ايران سخن بگويد که تحت نظام توتاليتر ايران قرار دارد! روزنامه الحيات چاپ لندن در باره اين فيلم اينگونه مينويسد: ،فيلم جديد فرهادی اولين فيلمی است که به مطالعه طبقات اجتماعی در ايران می‌پردازدو داستان جدايی در ايران را به تصوير ميکشد. اين روزنامه با اشاره به روابط انسانی منعکس شده در اين فيلم نقد خود را با نگاهی بر اساس طبقه‌های اجتماعی منعکس شده در اين فيلم آغاز می‌کند و می‌نويسد:تم فيلم های اين روزهای ايران، اجتماعی و منتقد به رابطه انسانی در ايران و تنش افراد با نگاه‌های مختلف‌شان با نظام ايران است که بحران‌های اجتماعی و فکری موجود در ايران پس از انقلاب اسلامی را به تصوير می‌کشد و نهايتا شخصيت‌های اين فيلم‌ها در برابر واقعيت سخت، به نااميدی می‌رسند.

به همين منظور عده ای از طرفداران اين فيلم با افتتاح صفحه ای در بزرگترين شبکه اجتماعی ( فيس بوک)، تلاش ميکنند تا اين فيلم با شکستن رکورد پر فروش ترين فيلم سينمای ايران، بتواند، در برابر آخرين سه گانه مسعود دهنمکی، کارگردان حامی دولت،در صدر پر فروش ترين فيلم تاريخ ايران قرار گيرد.

در ديگر سو، طرفداران جنبش سبز نيز در شبکه های ديگراجتماعی با ارسال لينک هايی با هدف تحريم فيلم اخراجی های ۳ که فيلمی با شباهت سازی های انتخابات جنجالی ايران است، برای تبليغ اين فيلم در دنيای مجازی، اقدام نموده اند.

صفحه فيسبوک حمايت از فيلم “جدايی نادر از سيمين” برای شکستن رکورد فروش اخراجی ها

همچنين اين فيلم طبق برنامه اکران اش در سينماهای تهران، در ساعات زير، نمايش داده خواهد شد:

ساعات پخش فيلم در سينماهای تهران

آزادی ۱۰/۳۰ ، ۱۲/۴۵ ، ۱۵ ، ۱۷/۱۵ ، ۱۹/۳۰ ، ۲۱/۴۵ ، ۲۴

استقلال ۱۰/۳۰ ، ۱۲/۴۵ ، ۱۵ ، ۱۷/۱۵ ، ۱۹/۳۰ ، ۲۱/۴۵ ، ۲۴

……ايران ۱۰/۳۰ ، ۱۲/۴۵ ، ۱۵ ، ۱۷/۱۵ ، ۱۹/۳۰ ، ۲۱/۴۵ ، ۲۴

پرديس زندگی ۱۳/۴۵ ، ۱۵/۴۵ ، ۱۸ ، ۲۰/۱۵ ، ۲۲/۳۰ ، ۲۳/۴۵

پرديس ملت ۱۱ ، ۱۳/۱۵ ، ۱۵/۳۰ ، ۱۷/۴۵ ، ۲۰ ، ۲۲/۱۵

صحرا ۱۵/۳۰ ، ۱۷/۴۵ ، ۲۰ ، ۲۲/۱۵

فرهنگ ۱۱ ، ۱۳ ، ۱۵ ، ۱۷/۱۰ ، ۱۹/۲۰ ، ۲۱/۳۰ ، ۲۳/۳۰

فلسطين ۱۴/۱۵ ، ۱۶/۲۵ ، ۱۸/۳۵ ، ۲۰/۴۵

عصرجديد ۱۰/۳۰ ، ۱۳ ، ۱۵/۳۰ ، ۱۸ ، ۲۰/۱۵ ، ۲۲/۳۰

موزه سينما ۱۵ ، ۱۷ ، ۱۹ ، ۲۱

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: