بهار 1390 پائیز پدرسالار! صف آرایی کودتاگران در برابر رهبر ایران ادامه دارد

ندای سبز آزادی: سال 1390 آغاز خوبی برای عالی ترین مقام سیاسی و اجرایی ایران نداشت. او که نخستین سال دهه 90 چهاردهمین قرن خورشیدی را به عبارت ” جهاد اقتصادی ” سکه زده بود، این روزها فرمانده تنها مانده لشکری را می ماند که لشکریانش حتی برای حفظ ظاهر هم که شده حرفش را نمی خوانند و فرمانش را نمی رانند. این مدعا نمونه های فراوانی برای اثبات در اختیار دارد که آخرین آنها عدم تمایل برخی از اقوام درجه یک رهبر ایران برای دیدار نوروزی با وی است و امتناع ورزیدن برخی از آنان برای پذیرا شدن آیت الله خامنه ای در ایام نوروز!
نمایش فروپاشی اقتدار
گرچه این ماجرای آخر به تلخی حادثه ناگوار ” درگذشت پدر میرحسین موسوی ” برای آیت الله خامنه ای و نمایش فروپاشی اقتدار و ولایتش در جمع اصحاب سیاست در ایران، تلخ و گزنده نبود. با بسته شدن دیدگان میراسماعیل موسوی برای همیشه تاریخ، چشمان خیلی ها که ولایت آیت الله خامنه ای را مطلقه می انگارند، بر روی حقیقتی ژرف باز شد. حقیقتی که بازگو کننده تنهایی فرمانده بی لشکر مانده ای است که به جز مشتی بله قربان گوی منفعت طلب، یار شفیق و همدم و رفیقی در کارزار سیاست مملکت تحت سلطنتش ندارد.

حتی بگیر و ببندها و کتک زدن عزیزترین افراد خانواده میرحسین موسوی و ممانعت از حضور وی در مراسم تدفین پدرش که نسبتی هم با شخص آیت الله خامنه ای دارد، مانع از به نمایش درآمدن فروپاشی اقتدار پوشالی و ساختگی اش در میان اذهان عمومی و دهان به دهان گشتن آن در میان افواه کلام مردم نشد. کار را هاشمی رفسنجانی کرد که کارستانی بود از پیر زیرک دنیای سیاست. او با ارسال پیام تسلیتی محترمانه هم درایت خودش را به رخ حریف امروز و رفیق دیروزش کشید و هم شجاعتش را در برابر چشمان ترس خورده کودتاگر کوچک نمایاند.


پیام تسلیت هاشمی رفسنجانی در دروازه بزرگ تنهایی رهبر نظام سیاسی ایران را باز کرد و حالا پیام های تسلیت است که یکی پس از دیگری از سوی کسانی به سمت میرحسین موسوی ارسال می شود که آیت الله خامنه ای توقعش را هم نداشت. تا جائیکه حتی برادرش سید هادی خامنه ای هم از ارسال پیام تسلیت به میرحسین موسوی ابایی نمی کند و اگر سایت خبری ارگان کودتاگران ،رجانیوز، به خودش اجازه می داد که هاشمی را به قلم توهین تهدید کند، حالا چکمه پوشان استبداد دهانشان از بهت و حیرت ارسال پیامهای ریز و درشت به میرحسین موسوی باز مانده که این همه بگیر و ببند و داغ و درفش و شمشیر و شلاق پس برای چه بود؟
با این همه هر ساعتی خبری تازه از ارسال پیام تسلیتی تازه از سران دسته ها و رسته های سیاسی و سیاستمداران استخوان دار در داخل و خارج از ایران به سوی رئیس جمهور واقعی مردم ایران، در رسانه های مستقل و فیلتر شده منتشر می شود و انتشار هر خبر، ترَکی است بر دیوار اقتدار رهبری که در قمار قدرت ظاهرن بر روی اسب بازنده شرط بندی کرده است. اسب بیمار و ملولی که به پیش بینی بسیاری از کارشناسان سیاسی در آینده ای نه چندان دور صاحبش را بدجوری به زمین خواهد زد. اسبی که دیگر به کسی نمی خواهد سواری بدهد و خودش سودای سوار شدن دارد!
رویارویی با آقا!
نشست رسانه ای احمدی نژاد در ابتدای سال جدید خورشیدی به جز لودگی ها و مغلطه گریها و دروغگویی های دیکتاتور کوچک، نکته های باریکتر از موی فراوانی برای اهل نظر و خردمندان اهل سیاست داشت و طعنه تحقیر آمیز رئیس دولت کودتا در پاسخ به سئوال آن خبرنگار که پرسید ” نظر شما درباره این فرمایش آقا که فرموده اند، روسای قوا پشت سر هم بد نگویند چیست؟ ” ( نقل به مضمون ) و این پاسخ تحقیر کننده که ” گفتن نکنید نمی کنیم دیگه!” را اگر بخواهیم نادیده بگیریم، لجاجت و یک دندگی او درباره حضور پادشاه اردن در ایران را دیگر نمی توان ” زیر سیبیلی ” رد کرد.
احمدی‌نژاد پس از لغو سفر پادشاه اردن به ایران که به دلیل مخالفت‌های علنی هواداران رهبر ایران و ممانعتهای پنهانی خود او در کنفرانس خبری اش بار دیگر تاکید کرد که ” دولت در این زمینه عقب‌نشینی نکرده و این سفر انجام خواهد شد. “
این سخنان در حالی از سوی وی مطرح می شود که سال گذشته اسفندیار رحیم‌مشایی با سفر به اردن به نمایندگی از رئیس دولت کودتا از ملک عبد‌الله برای سفر به ایران دعوت کرده بود. موضوعی که البته با مخالفت رهبر جمهوری اسلامی لغو شد.
عبد‌الله قرار بود یکی از مهمانان جشن‌های نوروزی دولت باشد که آیت الله خامنه‌ای حتی حاضر نشد با مهمانان شرکت کننده در این جشن دیدار کند و سفر مصلحتی به عسلویه را به دیدن روسای جمهور کشورهای میهمان در این جشن ترجیح داد.
احمدی‌نژاد جشن‌های نوروزی را در حالی با وجود مخالفت‌های تلویحی رهبر جمهوری اسلامی برگزار کرد که دو هفته پیش از آن ترجیح داده بود سفر عبد‌الله را برای کاهش تنش‌ها لغو کند. با این همه رئیس دولت کودتا پس از برگزاری جشن‌های نوروزی و بدرقه مهمانان خود در روز دوشنبه 15 فروردین ماه در برابر رسانه های مهم خبری ایران و جهان اعلام کرد که سفر عبد‌الله تحت هر شرایطی برگزار می شود.
در ماه‌های اخیر احمدی‌نژاد تلاش‌هایی را برای نزدیک شدن به پادشاه اردن آغاز کرده بود که این تلاشها با واکنش تند حامیان آیت الله خامنه‌ای در مجلس شورای اسلامی و دیگر نهادهای قدرت مواجه شده بود.
حالا آیت الله سید علی خامنه ای هر روز بیشتر از دیروز شاهد فروپاشی اقتدارش در میان صفوف چند شقه شده هوادارانش است. خاصه آنکه در این ایام از نجف و بیت آیت الله سیستانی هم پیامی رسیده که انتساب رهبر ایران به “سید خراسانی” و انتشار فیلمی که در آن دیکتاتور کوچک را به “شعیب بن صالح” تشبیه کرده اند، را محکوم و از آن اعلام انزجار کرده است.
قائلان به «سید خراسانی» بودن آیت الله خامنه‌ای در یک سال گذشته با تطبیق ده‌ها روایت معتبر و نامعتبر شیعی با شرایط کنونی ایران و جهان، تلاش گسترده‌ای برای اثبات مدعای خود آغاز کردند و ظاهرن نئشگی این مدح و ثنا بدجوری با حوادث اخیر و اظهارات فقهای طراز اول جهان تشیع به درد خماری تبدیل شده است.
بسیاری از کارشناسان سیاسی را عقیده بر این است که رخدادهای اخیر نشانه های مبرهنی از افول قدرت رهبر نظام سیاسی فعلی ایران در منازعات پیدا و پنهان عرصه قدرت کشور هستیم و آیت الله خامنه ای مدتهاست که دیگر قدرت توازن‌بخشی، فصل‌الخطاب بودن در بحرانها، حرف اول و آخر را زدن در سیاست‌گذاریها و حلال مشکلات نظام بودن را از دست داده است و این روند با خروج هاشمی رفسنجانی از ریاست مجلس خبرگان سرعت و شتاب بیشتری به خود گرفته است.
گفته اند سالی که نکوست از بهارش پیداست. باید منتظر زمستان سال 90 و فروپاشیدن هر چه بیشتر اقتدار شخص اول مملکت ماند. آن روز شاید آیت الله خامنه ای تنهاترین سردار سرزمین سیاست ایران باشد!

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: