نیروهای اطلاعاتی با پیامک لو دادند: از پرونده های سری وزارت اطلاعات در دفتر مشایی ؛ شنود مشایی در بیت رهبری تا فعالیت های گسترده اقتصادی او در خارج از کشور با هماهنگی کامل با احمدی نژاد

* از پرونده های سری وزارت اطلاعات  در دفتر مشایی تا فعالیت های گسترده اقتصادی مشایی در خارج از کشور دارد و احمدی نژآد در جریان تمام فعالیت های او است

فرشته قاضی: ارسال پیامکی به نام وزارت اقتصاد و دارائی برای هزاران تن، که در آن ضمن اشاره به ارتباطات خارجی رییس دفتر احمدی نژاد ادعا شده که رحیم مشائی در بیت رهبر شنود کار گذاشته، جنجال تازه ای در میان اختلافات هواداران ایت الله خامنه ای و احمدی نژاد پدید آورده که توضیح درباره هک شدن سامانه آن وزارت خانه نیز از آن نکاسته  است. روز یکشنبه پیامکی در حجم گسترده از سوی سیستم وزارت اقتصاد و دارایی برای خبرنگاران ارسال شد که حاوی اتهاماتی امنیتی به اسفندیار رحیم مشایی بود. پس از ارسال این پیامک، از وزارتخانه فوق با خبرنگارانی که این پیامک را دریافت کرده بودند تماس گرفته وبه آنها گفته شد پیامک مزبور به صورت اشتباهی ارسال شده است.

در این تماس تلفنی از خبرنگاران خواسته شد به هیچ عنوان درباره این پیامک سخنی به میان نیاورند و آن را پاک کنند؛ در غیر این صورت با آنها برخورد خواهد شد.

همزمان سایت تابناک که دیدگاه های محسن رضایی را منتشر می کند با تایید ارسال پیامک مزبور، مدعی شده: سامانه پیامک تلفن همراه وزارت اقتصاد و دارایی هک شده و به دنبال آن، مخاطبان این وزارتخانه پیامکی سیاسی و ضداقدامات مثبت دولت در زمینه اصلاح امور اقتصادی دریافت کردند. این پیامک  که درحجم بالایی ارسال شده حاوی نسبت‌های ناروا و اهانت آمیز به برخی مدیران اجرایی بوده است که با هدف تخریب چهره آنها ارسال شده است.

تاکنون مسئولین وزارت اقتصاد و دارایی در این زمینه سکوت اختیار کرده و هیچ توضیحی نداده اند.

سایت تابناک نیز ساعتی بعد از انتشار این خبر با عنوان “سامانه پیامک وزارت اقتصاد هک شد” این خبر را از خروجی خود برداشت و حذف کرد.

اما برخلاف ادعای تابناک، پیامک مزبور ارتباطی با اقدامات دولت در زمینه امور اقتصادی نداشته و تنها حاوی اتهاماتی سنگین به اسفندیار رحیم مشایی بوده و محمود احمدی نژاد را متهم کرده که در جریان همه فعالیت های مشایی بوده است.

براساس گزارش خبرنگاران “روز” در این پیامک به ارتباطات رحیم مشایی با خارج از کشور و نقش او در قرار دادهای نفتی، نصب دستگاه شنود در بیت رهبری و کشف مدارک امنیتی از دفتر او اشاره شده و آمده است: بهمن ماه گذشته رحیم مشایی در قالب یک هیات تجاری به دوبی سفر کرده و با تعدادی از مقامات امنیتی امریکایی دیدار کرده است.

در این پیامک طولانی همچنین نوشته شده که حفاظت اطلاعات سپاه اسناد و مدارکی به دست آورده که بر اساس آنها به این نتیجه رسیده که مشایی فعالیت های گسترده اقتصادی در خارج از کشور دارد و احمدی نژآد در جریان تمام فعالیت های او است.

براساس این پیامک: “مشایی پشت چند قرارداد نفتی با چین و ونزوئلاست که اطلاعات هیچ کدام از آنها هیچ کجا منتشر نشده است”.

در همین پیامک از وجود مدارک بسیاری از پرونده های سری وزارت اطلاعات  در دفتر مشایی خبر داده و نوشته است: معاون  وزیر اطلاعات اسناد وزارت را در اختیار مشایی گذاشته است.

در بخش دیگری از همین پیامک اشاره شده که روحانیت سنتی دست از حمایت از دولت کشیده است.

یکی از خبرنگاران حوزه این وزارتخانه به “روز” می گوید: ادعای سایت تابناک مبنی بر هک سامانه پیامک وزارت اقتصاد ، کذب و خنده دار است. بخصوص اینکه با همه کسانی که این پیامک برایشان ارسال شده بود از وزارتخانه تماس گرفته و گفته اند اشتباهی این پیامک را ارسال کرده اند و بهتر است آن را دیلیت کرده و سکوت کنیم. اگر هک شده چرا چنین تماسی گرفته شده؟

او می افزاید: بعد هم خود مسئولان وزارت اقتصاد و دارایی ساعتی بعد از ارسال این پیامک، سامانه پیامک وزارتخانه را قطع کردند.

در همین زمینه تابناک در خبری که از خروجی وب سایت خود حذف کرد، به نقل از “تجارت نیوز” نوشته بود: “این اتفاق از بعدازظهر دیروز (یکشنبه) رخ داد و تعجب مخاطبان و کسانی که به صورت روزانه پیامک‌های این وزارتخانه را دریافت می کنند برانگیخته است. هنوز منابع رسمی به این اتفاق واکنشی نشان نداده اند اما سامانه پیامک این وزارتخانه شب گذشته از دور خارج شد و مسوولان وزارتخانه مربوطه بلافاصله دستور قطع موقتی این سامانه را صادر کردند”.

این پیامک و برخوردهای بعدی با وزیر اقتصاد و دارایی، نشان از درگیری های شدید دولتی ها بر سر اسفندیار رحیم مشایی دارد.

ترس حکومت از افشای اسناد محرمانه

از تهران گزارش می رسد همزمان با ارسال وسیع پیامک علیه رحیم مشائی، کسانی که اصل اتهام را باور کرده اند بر این باورند که این اواخر انتشار اخباری بر اساس پرونده های محرمانه در رسانه ها گسترش بی سابقه ای گرفته است. ناگفته نماند که از دو دهه پیش درز  اخبار وزارت اطلاعات و شنودهایش در ستون های ویژه و بولتن های محرمانه “کار دوم” ماموران امنیتی تلقی شده بود اما در یک نظام بسته با کنترل صورت می گرفت. اینک از روال خارج شده است.

نگرانی از پیامک هائی که از منابع مجهول برای مردم ارسال می شود در زمانی که حکومت با سانسور رسانه ها، فیلتر سایت ها و پارازیت اندازی بر روی شبکه های تلویزیونی خارجی تلاش دارد تا اطلاعات مهار کند نگرانی های وسیعی در میان مدیران ایجاد کرده است. انعکاس آخرین این نگرانی ها در سایت حکومتی رجا نیوز بود که در مطلبی با عنوان “معضلی به نام انتشار اخبار محرمانه نظام در رسانه ها”

نوشته است: پدیده انتشار اخباری با طبقه بندی محرمانه، خیلی محرمانه و بعضا سری در رسانه های کشور خصوصا انتشار این اخبار در قالب شبکه های خبری پیامکی و برخی سایت های اینترنتی که عموما با هدف جلب مخاطب صورت می گیرد د رماههای اخیر سبب شده است که در روند اطلاع رسانی در جامعه به سمت تزریق التهاب های غیر واقعی به افکار عمومی سوق پیدا کند.

براساس نوشته این وب سایت بسیاری از مسئولین امنیتی معتقدند در ماههای اخیر فلسفه طبقه بندی اطلاعات در کشور زیر سئوال رفته است.

رجانیوز نوشته است که اصلاح این آفت که با ورود چهره های امنیتی با دسترسی به اخبار محرمانه به عرصه رسانه رنگ و بوی جدیدی گرفته، نیاز به نظارت جدی نهادهای امنیتی و قضایی ذیربط داشته باشد.

آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی نیز براساس گزارش همین وب سایت در جمع فرماندهان نیروی انتظامی “از این پدیده که در حال تبدیل شدن به یک روال عادی در عرصه اخبار داخلی است”  شدیدا انتقاد کرده است.

‎‎افشای اسناد محرمانه طی ماههای گذشته از سوی جناح های مختلف سیاسی در جریان بوده است. صاحبنظران معتقدند این اسناد محرمانه از سوی رقبای سیاسی داخل حکومت برای ضربه زدن به  یکدیگر افشا می شود.

پخش فیلم حمله لباس شخصی ها با حمایت نیروی انتظامی به کوی دانشگاه تهران که دو روز بعد از انتخابات مخدوش 22 خرداد 88 صورت گرفته بود از نمونه این اسناد است.

“روز” پیش از این به اسناد محرمانه ای دست یافته بود که از طراحی کودتای انتخاباتی در شورای عالی امنیت ملی خبر میداد.

این اسناد محرمانه همچنین از شنود و متن بازجویی های فعالین سیاسی و مطبوعاتی حکایت میکرد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: