سازمان مجاهدین انقلاب: با شرکت در راه پیمایی ۲۲ خرداد، امید استبداد را به یأس تبدیل کنید

جــرس: در آستانه ٢٢ خرداد و دعوت فعالان جنبش سبز برای حضور همگانی در راهپیمایی سکوت، سازمان مجاهدین انقلاب نیز طی بیانیه ای، از همگان دعوت کرد تا «با شرکت در راه پیمایی ۲۲ خرداد، امید استبداد را به یأس تبدیل کنند.»

به گزارش تارنمای امروز، سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی(شاخه خارج کشور)، همزمان با فرارسید خردادماه و در آستانه سالگرد انتخابات ریاست جمهوری و آغاز جنبش سبز بیانیه ای صادر نمود و در آن ضمن گرامیداشت اعتراضات مدنی و پایداری مردم و دعوت به راهپیماییِ بیست و دوم خرداد، به ادامه مسیر جنبش سبز بدون خشونت و همراه با پایداری بیشتر تاکید کرد.


متن این بیانیه به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
«والذین قالو ربنا الله ثم استقاموا»
ملت شریف و آگاه ایران!
خردادی دیگر فرا رسیده و مجددا حماسه های بیشمار شما را در این ماه پر حادثه را در اذهان زنده کرده است. حماسه هایی چون قیام ضد استبدادی پانزدهم خرداد سال ۴٢ آزادی خرمشهر در سوم خرداد ۶۱، وانتخابات شکوهمند دوم خرداد ٧۶ تنها گوشه ای از مبارزات درخشان شما ملت بزرگوار در جهت نیل به استقلال و آزادی میهن بوده است که هیچگاه فراموش نخواهد شد. و اما آخرین برگ زرین دفتر افتخارات شما در این ماه، به حضور حماسی در انتخابات ٢٢خرداد ٨٨ باز می گردد که طی آن بار دیگر بر خواست تاریخی خود برای استبداد زدایی از عرصه حکومت پا فشردید و صدای رسای خود را به گوش حاکمان رساندید.
خروش شکوهمند شما در خرداد ٨٨ از آن جهت حائز اهمیت می نماید که تلاش هایی را که طی دو دهه گذشته در راه قبضه قدرت در انحصار گروهی معدود صورت گرفت، نقش بر آب کرد و سیمای حقیقی استبداد را برای همگان تمام عیار آشکار نمود.
جریانی با استفاده از تمامی امکانات کشور و با در دست داشتن کنترل تمام نهادهای انتصابی نهایت تلاش خود را کرد تا اصلاحات را به بن بست بکشاند. این جریان قدرت طلب، میخ نخست بر تابوت جمهوریت نظام را در انتخابات مجلس هفتم کوباند و عملا مجلسی را که می باید «عصاره فضائل ملت» باشد به مجلسی گوش به فرمان و بله قربان گوی خود بدل کرد. حاکمیت مستبد، برای جلوگیری از هرگونه تکرار حرکت اصلاحی قصد آن داشت که قوه مجریه را نیز به طور کامل در اختیار بگیرد و در نتیجه گام بعدی برای انتصاب فردی بی ریشه و گوش به فرمان در راس دولت را در سال ٨۴ برداشت و دولت نهم را با حمایت ها و دخالت های آشکار و نهان نهادهای امنیتی و اطلاعاتی بر سر کار آورد.
از ابتدای آغاز به کار دولت نهم، اجرای سیاستهای انحصارطلبانه ی مورد نظر استبداد طلبان حاکم که در طول دوران سازندگی و اصلاحات مجال اجرایی شدن پیدا نمی کرد در دستور کار قرار گرفت. سیاستهای تهاجمی و نابخردانه در عرصه بین المللی، تصمیمات غیرواقع بینانه و بی منطق در زمینه مسائل هسته ای، بستن فضای داخلی و سرکوب سیستماتیک احزاب، مطبوعات، نهادهای مدنی و دانشگاهها، رفتارهای به شدت عوام فریبانه در عرصه اقتصادی که منجر به تورم لجام گسیخته و گرانی ، بیکاری و کاهش تولید و قرار گرفتن نظام بانکی کشور تا مرز ورشکستگی و اتلاف صدهامیلیارد دلار درآمدهای نفتی تنها گوشه ای از اثرات مخرب سیاستهای اعمالی حاکمانی است که سرمست از انحصار و یکدست شدن حاکمیت سیاست و اقتصاد و فرهنگ این کشور را عرصه تاخت و تاز خود قرار دادند.
دوراندیشی و تحلیل های حازمانه و همچنین هشدارهای تمامی عقلا، کارشناسان و دلسوزان انقلاب و کشور نسبت به ادامه روند فعلی و مسیر آینده کشور در سالهای اخیر به روشنی «پرتگاه سقوط و فروپاشی» را تبیین می نمود و بنا بر همین احساس خطر و حس مسوولیت نسبت به آینده کشور و ملت اصلاح طلبان به روند وارد انتخابات شدند و مردم هم با توجه به تجربه چهار سال قبل و با مشاهده فجایع و ادامه این وضعیت به دعوت اصلاح طلبان پاسخ مثبت دادند و برای نجات کشور و اصلاح امور و استیفای حقوق و آزادی های مشروع خود به صحنه آمدند. لذا امید آن بود که با حضور گسترده مردم، حکومت مجالی برای تقلب تاثیرگذار در انتخابات نیابد؛ کما اینکه در دوم خرداد 76 قصد داشت با کودتایی انتخاباتی نتیجه را به سود نامزد و جریان مورد حمایت خود تحریف کند، ولی رای 20 میلیونی مردم به خاتمی جرات و میدان چنین جسارتی را از حاکمان گرفت.
اما متاسفانه و با کمال تاثر، همگان شاهد بودند حکومتی که چهار سال طعم قدرت مطلقه را چشیده بود، به هیچ روی حاضر نشد به رای مردم گردن نهد و به جای عقب نشینی از مطالبات زیاده خواهانه خود، یک گام بلند دیگر در جهت بسط استبداد برداشت و نقشه ی پیشین کودتای انتخاباتی را در بیست و دوم خرداد ٨٨ سازماندهی و پیاده نمود.
در روزهای منتهی به انتخابات تمامی شواهد و قرائن حکایت از آن داشت که حکومت اهدافی ورای انتخاب مجدد احمدی نژاد در سر می پروراند. حمله به ستادهای انتخاباتی مهندس موسوی در روز انتخابات، دستگیری صدها فعال سیاسی-مدنی که سابقه فعالیتهای انقلابی و مذهبی ایشان از سن احمدی نژاد بیشتر می نمود ساعاتی پس از پایان رأی گیری، اشغال روزنامه ها، اختلال در پایگاه ها و مجاری اطلاع رسانی به مردم و ممانعت از انتشار اخبار تقلبات و تخلفات انتخاباتی عملاً از کودتایی عریان علیه جمهوریت و مظاهر آن نظیر انتخابات آزاد حکایت می کرد. کودتایی که در مسیر حرکت به سمت نقض حقوق اساسی و آزادی های شهروندی ملت و ایجاد حکومتی استبدادی نقطه عطفی سرنوشت ساز به شمار می آمد. اما اشتباهات محاسباتی حکومت در دست کم گرفتن عزم راسخ و اراده عظیم شما ملت بزرگ در دستیابی به اهدافشان بود.
ملت شهیدپرور و آزاده ایران!
حضور حماسی شمادر ٢۵ خرداد ٨٨ و ایستادگی های پیاپی پس از آن خواب آسوده را از حاکمان استبدادطلب و اذنابشان برگرفته است و خیال خام آنان در باز سازی مناسبات سلطانی در کشور و باز گشت به دوران سلطنت مطلقه را نقش بر آب کرده است. حضور بیش از 3 میلیون شهروند ایرانی در تهران در اعتراض به دزدیده شدن آرایشان توسط حکومت و ایستادگی های پس از آن اندک مشروعیت حاکمان را در پیش چشم حامیان داخلی و خارجی زدوده و ماهیت قانون گریز و دیکتاتور مآبانه آنها را بر همگان آشکار ساخته است.
در این مسیر سرکوب وحشیانه ی مسالمت آمیز ترین مدنی ترین اعتراضات تاریخ کشورمان توسط بخشی از نیروهای سپاه و بسیج لکه ننگ دیگری بود که بر پیشانی حکومت نشست و بنیان سست آن را حتی در بین هواخواهانش متزلزل تر از همیشه نمود.
ملت هوشیار و صبور ایران!
جنبش سبز، زاییده ی حرکت مدنی و آگاهانه و به دور از خشونت شما مردم متمدن و با فرهنگ در راه دستیابی به آزادی و عدالت، حرکتی عمیق و ریشه دار است که با سرکوب و خفقان و سانسور از بین رفتنی نیست. حکومتی که پس از بیست و دوم بهمن ٨٨ همچون کبک سر خود را در برف فرو برده بود و به خیال خود قدرت خود را واکسینه می پنداشت ناگاه با خیزش مجدد و عظیم شما در بیست و پنجم بهمن ٨٩ مواجه شد و سراسیمه به جای پیدا کردن ریشه مشکلات و بازگشت به عقلانیت، بار دیگر با تکیه بر اشتباهات گذشته این بار در یک اقدام ناشیانه ی دیگر دست به دستگیری رهبران جنبش سبز زد.
ملت آگاه و مقاوم ایران!
نیک بدانید که تمامی سرکوب ها و تنگناهایی که حکومت در عرصه های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی به وجود آورده تنها از ضعف مفرط در مواجهه با مخالفان بر می آید.
آگاه باشید که طی دو سال گذشته به علت برخوردهای سبعانه ی حاکمیت با جوانان این مرز و بوم و فجایعی چون کهریزک و کشتار سی خرداد و عاشورای ٨٨، بخش قابل ملاحظه ای از حاکمیت دچار انفعال و اصطکاک شده است. صحبتهای غیر مستقیمی که از افرادی چون فرمانده سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات مبنی بر ریزش در درون این ارگان ها وجود دارد را باید بسیار جدی تلقی کرد.تحلیل این شرایط و چشم انداز آینده نیازمند سخنی دیگر است و ما در روزهای آینده در این باره با شما سخن خواهیم گفت.
ملت شریف ایران!
سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، به عنوان تشکلی که هزینه های بسیاری را در راه جنبش آزادیخواهانه و سبز شما مردم پرداخته است و بسیاری از اعضای ارشد آن نیز به اسارت حاکمیت در آمده اند، بار دیگر شما را به صبر، استقامت و ادامه طریق در مسیر متعالی و آزادیخواهانه ای که گام نهاده اید فرا خوانده و از شما می خواهد با شرکت در راه پیمایی اعلام شده از سوی شورای هماهنگی سبز امید در روز ٢٢خرداد امید حاکمان استبداد طلب به امکان ادامه وضعیت موجود را به یأس تبدیل کنید. همچنین بر این عقیده ایم که پافشاری بر خواسته های حداقلی جنبش سبز که در منشور سبز توسط آقای موسوی بیان شده است، تنها راه برون رفت از این بن بست کنونی کشور می باشد ( و الذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا). ما هم چنین دلسوزانه و از سر خیر خواهی به حکومت هشدار می دهیم که شهامت اعتراف به اشتباه را از خود نشان دهد و از لجاجت بیشتر در برابر خواست و اراده ملت دست بردارد.
در پایان از تمامی عقلای اصولگرا و دلسوزان واقعی نظام انتظار می رود به جای مدح و ثنای قدرت و پیشی گرفتن از یکدیگر درتقرب به آن، پیش از آنکه بیشتر دیر شود، دلسوزانه حاکمان را متقاعد به بازگشت از راه پر مخاطره و باطلی که در آن گام گذاشته اند کنند و اجازه ندهند میراث انقلاب شکوهمند ۵٧ و ثمره خون شهیدان هزینه ی قدرت طلبی اقلیتی کوچک شود که جز حفظ قدرت خویش هیچ شاخصی را برای اداره کشور مد نظر قرار نمی دهند.
سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی
شاخه خارج از کشور
بیست و یکم خرداد

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: