پیام بی‌سابقه محمود امجد به مردم ایران: ظلم آن قدر در کشور رواج یافته است، که دیگر تعجب و تأسف مسئولان را بر نمی انگیزد

مظلومان کشته می‌شوند، به حریم خصوصی و جمعی مردم تجاوز می‌شود، آزادی‌های قانونی و ابتدایی که حق اولیه هر انسان است سلب می‌شود که ملال و افسردگی بر چهره پیر و جوان نشسته و مشکلات بسیار، قربانی می‌گیرد. دروغ و عوام فریبی، ریاست می‌کند، اما دریغ از یک فریاد یک همدردی، و همدلی، عذرخواهی

* پایگاه اطلاع‌رسانی محمود امجد یک روز پس از انتشار این نامه سرگشاده استاد حوزه‌های علمیه خطاب به مردم ایران٬ از دسترس خارج شد.

دیگربان: محمود امجد از اساتید سر‌شناس حوزه‌های علمیه در پیامی خطاب به مردم ایران از «تجاوز‌ها»٬ «کشتن‌ها»٬ «بی‌قانونی‌ها»٬ «هتک حیثیت‌ها» و «ظلم‌ها و ستم‌ها» در جمهوری اسلامی انتقاد کرد.

این استاده سر‌شناس اخلاق در پیام خود که روز پنجشنبه (۲۶ خرداد) منتشر شده٬ نوشته است: «امروز بی‌قانونی و اعمال خودسرانه و هتک حیثیت مردم بیداد می‌کند و آن‌قدر رواج یافته که دیگر تعجب و تأسف مسئولان را برنمی‌انگیزد.»

وی نوشته که «ظلم تا كجا بنابراین محكوم به عذابيم. در اين عصر پر آشوب بسيار تلاش كرده‌ام كه اختلافات را به همدلی بدل كنم اما با كمال تأسف روز به روز ظلم و ستم بيشتری را مشاهده می‌نمايم و نمی‌دانم به اين مردم بی‌پناه چه پاسخی بدهم كه آبی بر آتش تألمشان باشد.»

این روحانی افزوده است: «مظلومان کشته می‌شوند، به حریم خصوصی و جمعی مردم تجاوز می‌شود، آزادی‌های قانونی و ابتدایی که حق اولیه هر انسان است سلب می‌شود که ملال و افسردگی بر چهره پیر و جوان نشسته و مشکلات بسیار، قربانی می‌گیرد. دروغ و عوام فریبی، ریاست می‌کند، اما دریغ از یک فریاد یک همدردی، و همدلی، عذرخواهی و تلاش برای تصحیح.»

در بخش دیگری از این پیام آمده است: «هیچ نشانه‌ای حتی از درک این همه خیانت و قانون ‌در کلام و رفتار مسئولان دیده نمی‌شود. وقتی هم از مسئولان ذیربط سوال می‌کنی هیچکس مسئولیت قانون‌شکنی ظالمانه؛ هرج و مرج افسار گسیخته و آشفتگی در سلسله مراتب را به عهده نمی‌گیرد.»

امجد در ادامه پیام خود آورده که «نمی‌دانم چه دست‌های کثیف و جنایت پیشه و خیانتکاری می‌خواهند این مردم نجیب و فداکار خصوصا جوانان خوب و عزیز و متعهد و جستجوگر را از نظام متنفر کنند تا انجا که بنده در منزل خودم نیز نتوانم از نظام و حقیقت اسلام دفاع کنم.»

وی در پایان پیام خود اضافه کرده است: «به خاطر مردم نجیب و بسیاری از جوانان ارزشمند و متدین و فهمنده که خواستن آزادی و عدالت و امنیت حق طبیعی ایشان است ناچارم در مملکت بمانم، و الا ترک وطن کرده و عزلت می‌گزیدم.»

پیام محمود امجد به مردم ایران پس از انتشار گزارش‌هایی مبنی بر ممنو‌ع‌الخروج شدن عروس و نوه وی از سوی مقام‌های امنیتی٬ صادر شده است.

آقای امجد در پیام خود به این موضوع نیز اشاره کرده و نوشته که کسی مسئولیت این اقدام را برعهده نگرفته است.

محمود امجد که در دو سال گذشته به طور تلویحی و غیرمستقیم انتقاد‌هایی متوجه مقام‌های جمهوری اسلامی می‌کرد٬ برای نخستین‌بار این انتقاد‌ها و اعتراض‌ها را به تندی و صراحت بیان کرده است.

متن کامل این پیام به همراه دستخط ایشان به شرح زیر است:
هو المحمود
قال الحسین علیه السلام : إِنَّما خرجت لطَلَبِ الْإِصلَاح (بحارالأنوار ج۴۴ص ۳۳۹)
بیدادگری شیوه مرضیه نمی شد این شهر اگر دادرس دادگر ی داشت
ظلم تا کجا بنابراین محکوم به عذابیم . در این عصر پر آشوب بسیار تلاش کرده ام که اختلافات را به همدلی بدل کنم اما با کمال تأسف روز به روز ظلم و ستم بیشتری را مشاهده می نمایم و نمی دانم به این مردم بی پناه چه پاسخی بدهم که آبی بر آتش تألمشان باشد .
سالهای آغازین پس از پیروزی انقلاب با اتکا به کلمه مقدس جمهوری اسلامی اعلام کرده بودم هر کس در هر جای مملکت مشکلی دارد بنده در خدمتگزاری آماده ام به لطف خدای تعالی و به واسطه ی خود مردم گره های بسیاری از کار فرو بسته آنها گشوده شد اما امروز بی قانونی و اعمال خودسرانه و هتک حیثیت مردم بیداد می کند و آن قدر رواج یافته که دیگر تعجب و تأسف مسئولان را بر نمی انگیزد .
مظلومان کشته می شوند ، به حریم خصوصی و جمعی مردم تجاوز می شود ، آزادیهای قانونی و ابتدایی که حق اولیه ی هر انسان است سلب می شود که ملال و افسردگی بر چهره پیر و جوان نشسته و مشکلات بسیار ، قربانی می گیرد دروغ و عوام فریبی ، ریاست می کند اما دریغ از یک فریاد یک همدردی، و همدلی ، عذرخواهی و تلاش برای تصحیح .
هیچ نشانه ای حتی از درک این همه خیانت و قانون شکنی در کلام و رفتار مسئولان دیده نمی شود. وقتی هم از مسئولان ذیربط سوال می کنی هیچکس مسئولیت قانون شکنی ظالمانه ؛ هرج و مرج افسار گسیخته و آشفته گی در سلسله مراتب را به عهده نمی گیرد و با نقل مصادیق بیشتر بر بار غصه ها و نگرانی ها و مصیبتها ی ما می افزایند بنابراین متأسفانه امروز برای رفع مظالم راه به جایی ندارم تا از حقوق ستمدید گان دفاع کنم .
یک نمونه ی کوچک این روزها که خود با آن مواجه ام و دیگر کسی نمی تواند ادعا کند که برای امجد سیاه نمایی می کنند و اخبار را کانالیزه به اطلاع او می رسانند شاهد بر این وقایع است .
زنی متدین و خانه دار با فرزند خردسالش را چند روز پیش در فرودگاه پس از طی همه مراحل قانونی در هنگام سوار شدن به هواپیما ممنوع الخروج می کنند و با هتاکی او را از سفر باز می دارند این زن و تدین و تعهد و بی گناهی او را خود به شخصه از نزدیک می شناسم و می دانم که هیچ جرم و خیانتی نکرده است ، آخر چرا؟
هرچه به مقامات دادستانی ، سپاه و اطلاعات مراجعه شده همه اظهار بی اطلاعی می کنند . نمی دانم چه دستهای کثیف و جنایت پیشه و خیانتکاری می خواهند این مردم نجیب و فداکار خصوصا جوانان خوب و عزیز و متعهد و جستجو گر را از نظام متنفر کنند تا انجا که بنده در منزل خودم نیز نتوانم از نظام و حقیقت اسلام دفاع کنم .
در دفاع از حق همه ، مورد این بانوی خانه دار را برگزیده ام تا راه مقابله با خودسری را نشان دهم و به یاری حق و حقیقت بیایم .
به وسیله ی تلفن به گوش بسیاری رسانده ام . بزرگان از من مهلت خواسته اند که به احترام برخی از قضات محترم اقدامی نکنم . مع الاسف هشدار دادم که اگر گذرنامه ی ایشان را در منزل تحویل ندهند موضوع ر ا رسانه ای خواهم کرد . اما پس از گذشت یک هفته خبری نشد . اینک به وظیفه ی خود عمل می نمایم ، باداباد .
یک لحظه بر این بام بلا خیز نمی ماند
مرغ دل غمدیده اگر بال و پری داشت
به خاطر مردم نجیب و بسیاری از جوانان ارزشمند و متدین و فهمنده که خواستن آزادی و عدالت و امنیت حق طبیعی ایشان است ناچارم در مملکت بمانم و الا ترک وطن کرده و عزلت می گزیدم .
والسلام علی من اتبع الهدی
محمود امجد
<object style=»height: 390px; width: 640px»><param name=»movie» value=»http://www.youtube.com/v/n956nfTuycs?version=3″><param name=»allowFullScreen» value=»true»><param name=»allowScriptAccess» value=»always»></object>

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: